Maj 19, 2017

Operacje żylaków

Niewydolne żyły źle pracuję i nie są w stanie odprowadzać krwi w górę, innymi słowy ku sercu. Występuje ona w naczyniach, co chwila w wyższym stopniu je rozszerzając. Komponują się żylaki. Usuwanie ich odbywać się może za pomocą skleroterapii kompresyjnej czy też zabiegów chirurgicznych.

Przesądzające znaczenie ma tu następstwo badania USG-Doppler przeprowadzanego podczas głównej wizyty u lekarza zajmującego się terapią żylaków, jako że także kondycja żył, jak i generalna sprawność fizyczna pacjenta mają ogromne znaczenie w wyborze strategii leczenia żylaków.

Operacje żylaków są realizowane nadal całkiem powszechnie, jednak coraz to częściej odchodzi się od nich na rzecz zabiegów mniej inwazyjnych dla naszego organizmu. Wskazanie do nieoperacyjnego usuwania żylaków w większości wypadków słyszy większość pacjentów. Nie decyduje o tym albowiem ich rozmiar. W tym przypadku kluczowa jest przyczyna ich powstania. Nieoperacyjne leczenie znajduje zastosowanie do owych przeistoczeń żylakowych, które nie powstają z poważnych uszkodzeń głównych pni żylnych. Niekiedy wbrew defektu kluczowych pni żylnych można aplikować skleroterapię kompresyjną.

Dotyczy to owych sytuacji, w jakich choroba nie rozciągnęła się jeszcze oraz rozszerzenie żył nie jest znaczne. Gdy po badaniu medyk oznajmi niewydolności zastawek w odcinku ujść nadrzędnych żył powierzchniowych, a żyły są w znacznym stopniu poszerzone, tylko zabieg operacyjny może wykreślić żylaki. Jak widać sytuacja leczenia żylaków jest niesłychanie osobistą kwestią, chociaż oczywiście pośród lekarzy istnieją algorytmy postępowania wobec konkretnych przeistoczeń.