Maj 14, 2017

Problemy z żołądkiem

Problemy z żołądkiem mogą mieć wiele podłoże, a leczenie tej choroby bywa długotrwałe. Wpływa ona na wiele innych narządów i powoduje dalsze problemy. Jednym z nich są zęby. Dobrym przykładem na wyjaśnienie tego problemu będzie bulimia.

Osoby, które cierpią na tę chorobę, spożywają nadmierne ilości jedzenia, które następnie zwracają. Ma to podłoże psychiczne i częściej spotyka dziewczyny dążące do idealnej figury niż chłopców. Wymioty powodują, że zniszczeniu mogą ulec również zęby. Kwasy z żołądka osiadają w całej jamie ustnej, niszcząc naturalną ochronę zębów i dziąseł. Dlatego po każdej takiej sytuacji należy dokładnie umyć zęby, język i zdezynfekować całą jamę ustną. Jednak jeżeli takie sytuacje będą zdarzały się częściej, żadne mycie nie pomoże. Dlatego bulimicy mają zazwyczaj zniszczone zęby. Ale problemy z żołądkiem mogą też wyglądać inaczej i mieć podłoże czysto fizyczne. Uszkodzenie ścian żołądka, złe odżywianie się czy choćby obciążenie genetyczne sprawiają, że wyziewy z wnętrza wędrują najprostszą drogą, czyli do góry. Wydostają się w ten sposób na zewnątrz, co czują wszyscy przebywający koło takiej osoby.

Często przykleja się takiemu człowiekowi łatkę kogoś, kto nie tylko nie dba o higienę osobistą, nie myje zębów, ale padają też ostrzejsze słowa, jak choćby brudas i niechluj. Przebywanie w towarzystwie osób z chorym żołądkiem może nie być przyjemne, a w konsekwencji doprowadzić do rezygnacji z takiej znajomości. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to wynik złożonej choroby, a nie efekt niemycia zębów. Jednak wiedza o tego typu infekcjach jest rzadka nawet wśród osób chorych, ponieważ wstydzą się oni iść ze swoją przypadłością do lekarza. Co oczywiście skutkuje dalszymi problemami.